logo

 

Zajęcia pokazowe w PP-P w Łowiczu


W dniu 27.04.2019r. odbyły się w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Łowiczu zajęcia pokazowe (instruktażowe), na które zostali zaproszeni nauczyciele z przedszkoli i szkół powiatu łowickiego. Przybyli nauczyciele to osoby, które na co dzień udzielają w swoich placówkach pomocy psychologiczno – pedagogicznej dzieciom zarówno w wieku przedszkolnym, jak i szkolnym.

Pomysł zorganizowania zajęć otwartych z udziałem dzieci korzystających z pomocy naszej placówki zrodził się w trakcie spotkań z nauczycielami. Od października 2018r. w poradni funkcjonuje sieć współpracy specjalistów do spraw zajęć korekcyjno – kompensacyjnych.
Koordynatorkami tej sieci są: mgr J. Błażejewska – Więcek i mgr A. Jeznach.

„Naszym zamysłem było utworzenie sieci współpracy szkolnych i przedszkolnych specjalistów, dzięki której nauczyciele będą mogli nie tylko spotkać się i wymienić swoimi doświadczeniami w pracy
z dziećmi, ale także czerpać pomysły do pracy terapeutycznej, a tym samym wzbogacać swój warsztat pracy. Nasza sieć spotkała się z zainteresowaniem środowiska, chęć uczestnictwa zgłosiło łącznie 19 nauczycieli. To, co nas szczególnie cieszy, to fakt, iż na nasze spotkania przyjeżdżają nie tylko osoby, które dopiero zaczynają pracę w ramach zajęć terapeutycznych, ale także nauczyciele
z dużym już doświadczeniem zawodowym.”

W trakcie sobotnich zajęć nauczyciele mogli „podpatrzeć” fragment terapii integracji sensorycznej, terapii logopedycznej, Metody Dobrego Startu, zajęć rozwijanych kompetencje słuchowo – językowe, jak również zapoznać się z diagnozą wyższych funkcji słuchowych (APD – Neuroflow)
oraz przesiewową diagnozą ortoptyczną.

 {gallery}006{/gallery}

Skip to content